Anna Krupa jest trenerką menedżerów. Promuje styl zarządzania oparty na wzajemnym szacunku, życzliwości i zaufaniu. Angażuje się również w projekty mające pomóc ze wzmocnieniem odporności psychicznej. 

Alicja Strupagiel to młoda prawniczka. W jej obszarze zainteresowań znajdują się m.in tematy związane z prawem pracy, w szczególności dyskryminacji i mobbingu.

Rozmowa ekspertek skupia się na różnicach w tym, jak różne pokolenia podchodzą do tematu mobbingu. Alicja Strupagiel wypowiada się na temat własnego pokolenia, Generacji Zet: “Dzięki rozwojowi technologicznemu jesteśmy bardziej wrażliwi na pewne zachowania. (...) Jesteśmy bardziej odważni, w tym kontekście, że możemy zmienić pracę, natomiast nie mamy żadnych środków, które mogłyby nam pomóc w walce z mobbingiem".

Młodsze pokolenie ma chęci, aby polepszyć sytuację, jednak nie zawsze mają do tego środki. Natomiast osoby z większym stażem nie są dobrze wyedukowane i nie zawszę potrafią rozpoznać mobbing. Na ten temat wypowiada się Anna Krupa: “O mobbingu się nie mówiło tak dużo, jak zaczyna mówić się teraz. (...) Niestety moje pokolenie podchodziło do tego w taki sposób, że muszą wytrzymać”.

Ekspertki zwracają dużą uwagę na to, czego różne pokolenia mogą się nawzajem od siebie nauczyć. Każde z nich posiada cechy, które pomagają radzić sobie w sytuacjach związanych z mobbingiem. Alicja Strupagiel zauważa że: “Ogromnym plusem naszego pokolenia jest to, że chcemy reagować. Od was możemy się nauczyć, że jesteście stali w swoich uczuciach, nie chcecie zmieniać pracy”. Natomiast zalety, które widzi Anna Krupa to, że: “Nasze pokolenie żyło, po to żeby pracować, a młodzi ludzie pracują po to by żyć”.

Podcast dostępny jest na platformach streamingowych: YouTubeSpotifyApple Podcast

Produkcja: IMAGENCY

Realizacja: Media River