Dobra Fundacja, która już od stycznia tego roku w ramach swojej pierwszej ogólnopolskiej kampanii społecznej "Godność ma swoje imię" edukuje o mobbingu i proponuje wsparcie dla osób dotkniętych mobbingiem, rozszerza swoją działalność. Teraz do współpracy zaprosiła Uczelnię Łazarskiego, która w 1998 roku powołała do życia Klinikę Prawa. Świadczenie pomocy prawnej w ramach Kliniki Prawa polega na przygotowywaniu profesjonalnej pomocy prawnej, opinii prawnej lub projektu pisma dla osób, które nie mają środków na jej opłacenie.

„To kolejna aktywność Fundacji, która w styczniu rozpoczęła pierwszą ogólnopolską antymobbingową kampanię społeczną pod hasłem 'Godność ma swoje imię', w ramach której budujemy Koalicję Firm – 'Razem przeciw mobbingowi', a także rozpoczęliśmy publikację cyklu rozmów swoich ekspertów o mobbingu w ramach 'Dobrego Podcastu - Rozmowy o godności'” – mówi Kasia Jarymek, założycielka i prezeska Dobrej Fundacji. – „Teraz przygotowujemy się do współpracy z Uczelnią Łazarskiego. Na dobre zacznie ona funkcjonować w październiku 2024, w nowym roku akademickim.”

Klinika Prawa przy Uczelni Łazarskiego, według rankingu dziennika „Rzeczpospolita”, to jedna z najlepszych w kraju klinik prawa. Powstała w 1998 r., zaledwie kilka lat po założeniu Uczelni, jako Studencka Poradnia Prawna Uczelni Łazarskiego.

„Na najlepszych wydziałach prawa, a bez wątpienia takim jest Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, Kliniki Prawa stały się bardzo ważnym elementem kształcenia prawników, którzy są gotowi na wyzwania współczesnego świata” – mówi Dyrektorka Kliniki Prawa na Uczelni Łazarskiego, Ewelina Gee-Milan. – „Współpraca z Dobrą Fundacją ma ogromne znaczenie nie tylko w aspekcie zdobywania doświadczenia w tym obszarze przez studentów naszej Uczelni, ale także dla kształtowania ich postaw. Przede wszystkim jednak wpłynie ona na podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa o tym, czym jest mobbing i jak potrafi być destrukcyjny dla człowieka.”